Kreatywnie, wielokulturowo

Kreatywnie, wielokulturowo

Zapraszamy na szczególne, kreatywne warsztaty w ramach programu Arrival Regions! Już w piątek 15 października INKU Szczeciński Inkubator Kultury zamieni się w prawdziwie kreatywną i otwartą dla każdego przestrzeń. Warsztaty skierowane są do osób dorosłych, studentów oraz rodziców z dziećmi powyżej 5 roku życia. Warsztaty mają na celu połączenie edukacji międzykulturowej ze stymulacją kreatywności osób dorosłych. Opierają się na założeniu, że istnieje ścisły związek pomiędzy umiejętnościami międzykulturowymi a kreatywnością.

Na wszystkich uczestników czekać będzie poczęstunek. Zapisywać się można na 1, 2, 3 lub wszystkie warsztaty w ramach dnia Kreatywnie, wielokulturowo.

  • Limit miejsc na każde z warsztatów: 8

Każdy uczestnik warsztatów otrzyma książkę ,,Privit! Znaczy cześć” autorstwa Aleksandry Zaborskiej, wydanej w 2021 roku przez Stowarzyszenie Media Dizajn. Wydarzenie jest bezpłatne, wszystkie materiały zapewnia organizator.

Harmonogram

  • godz. 12:30 – 14:00 – Dzień dobry! | Добрай раніцы! Warsztaty z tworzenia typograficznej torby na zakupy
  • godz. 14:00 – 14:15 – Przerwa kawowa
  • godz. 14:15 – 16:00 – Wielobarwne pejzaże– warsztaty z pouringu
  • godz. 16:00 – 16:30 – Lunch
  • godz. 16:30 – 18:15 – Privit znaczy cześć! Warsztaty z książką Aleksandry Zaborskiej
  • godz. 18:15 – 18:30 – Przerwa kawowa
  • godz. 18:30 – 20:30 – Naturalne mydła

Dzień dobry! | Добрай раніцы! Warsztaty z tworzenia typograficznej torby na zakupy

Podczas warsztatów uczestnicy stworzą swoje praktyczne torby na zakupy z typograficznym nadrukiem. Poznają również prosty sposób na wykonanie efektownych i trwałych nadruków.

  • Prowadzenie: Hanna Wysocka i Yeva-Maryia Ravinskaya

Hanna Wysocka – Absolwentka Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie. Laureatka wielu stypendiów i konkursów, m.in: Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Szczecin, Stypendium Naukowe Prezydenta Miasta Szczecin, Stypendium Rektora Akademii Sztuki dla Najlepszych Studentów. Obecnie specjalistka ds. marketingu i promocji w Inkubatorze Kultury, projektantka graficzna, animatorka kultury. Prowadzi warsztaty kreatywne i z obszaru projektowania.

Yeva-Maryia Ravinskaya – Studentka szczecińskiej Akademii Sztuki, studiuje grafikę projektową. Interesuje się ilustracją, komiksem, animacją i muzyką. Jest pochodzenia Białorusinką.

Wielobarwne pejzaże – warsztaty z pouringu

Link do zapisów: http://bityl.pl/9Zxxr

Pouring jest jedną z najnowszych metod tworzenia obrazów. Farba rozprowadzana jest po płótnie, dzięki odpowiedniemu jej rozlaniu. Swoją płynność uzyskuję po wymieszaniu z odpowiednim mlecznym płynem zwanym „pouring medium”. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję stworzyć swoje własne kreatywne i wielobarwne arcydzieła. Inspiracją do pracy będzie tematyka wielokulturowości oraz kojarzące się z nią barwy.

  • Prowadzenie: Magda Roman i Jan Pietruszkiewicz

Magda Roman – Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego, kierunku Animacja Kultury. Od 2019 roku specjalistka ds. Animacji i Promocji w Szczecińskim Inkubatorze Kultury. Ukończyła praktyki animacyjne m.in. w firmie „Happyparty”, „Fabryka Radości”, Towarzystwie Wspierania Inicjatyw Kulturalno – Społecznych „TWIKS”, Centrum Seniora w Szczecinie. Jej pasją w wolnym czasie jest hodowanie roślin.

Jan Pietruszkiewicz – Janek jest na trzecim roku grafiki projektowej na Akademii Sztuki w Szczecinie. Ma 20 lat. Interesuje się malarstwem i szeroko pojętą grafika oraz muzyką. Lubi spędzać czas aktywnie, więc często można go spotkać jadącego gdzieś na rowerze.

Naturalne mydła

Warsztaty mydlarskie to kreatywna zabawa dla dzieci i dorosłych. Warsztaty polegają na wykonaniu naturalnych mydełek glicerynowych, które będą przypominały małe dzieła sztuki. Uczestnicy wybiorą kształt, ozdoby, kolor i zapach. Każde mydlane dzieło będzie doskonałym prezentem dla najbliższych.

  • Prowadzenie: Marta Wylegała i Pola Wera

Marta Wylegała – Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku filologia polska oraz stosunki międzynarodowe Od 2015 roku związana głównie ze środowiskiem organizacji pozarządowych, ale także szeroko wspiera lokalne działania kulturalne prowadzone na terenie miasta Szczecin. Obecnie pełni funkcję wicedyrektor INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury. Współorganizuje Szczecińskie Spotkania Organizacji Pozarządowych Pod Platanami, które co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Bardzo lubi Szczecin.

Pola Wera – Nazywa się Paulina, ale wszyscy mówią na nią Pola. Ma 20 lat. Studiuje grafikę artystyczną na Akademii Sztuki w Szczecinie. Uwielbia fotografię, rzeźbę i malarstwo. Kocha zwierzęta – ma 4 koty i psa.

Privit znaczy cześć! Warsztaty z książką Aleksandry Zaborskiej

Link do zapisów: http://bityl.pl/AE5xv

Pryvit znaczy Cześć! to projekt aktywnościowej książki dla dzieci, która prostymi, tematycznymi zadaniami angażuje odbiorcę do pracy twórczej. Książka zapoznaje czytelnika z kulturą ukraińską i zachęca do poszukiwań cech wspólnych, które łączą nas ze wschodnim sąsiadem. Uczestnicy wspólnie z prowadzącą poznają historię tej książki i wykonają zawarte w niej zadania.

  • Prowadzenie: Aleksandra Zaborska

Aleksandra Zaborska – Absolwentka Grafiki, specjalność Grafika Projektowa, na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie. W 2018 obroniła dyplom magisterski z wyróżnieniem, zrealizowany w Pracowni Wydawnictw Publikacji Cyfrowych pod kierownictwem dr hab. Justyny Machnickiej, prof. AS. W 2019-2020 Asystentka w Laboratorium Technologii Papieru i Opakowań u dr Agnieszki Andruszkiewicz w ramach programu POWER. Od 2018 roku jest asystentką w Pracowni Wydawnictw i Publikacji Cyfrowych. Projektantka graficzna i ilustratorka, twórczyni autorskich książki dla dzieci. Zdobywczyni nagród i wyróżnień w międzynarodowych konkursach w dziedzinie dziecięcej ilustracji książkowej (Jasnowidze, Książka Dobrze Zaprojektowana – Zacznijmy od Dzieci, ASP Katowice, Design32). Poza sferą projektowania dla dzieci, zajmuje się szeroko pojętym projektowaniem graficznym. Projektuje identyfikacje wizualne, plakaty autorskie i anonsujące czy publikacje wielostronicowe.

Projekt ARRIVAL REGIONS ma na celu zwiększenie zdolności decydentów z obszarów, które w przeszłości były ograniczone przez spadek liczby i starzenie się ludności, w zakresie pomyślnego włączenia młodych obywateli państw nienależących do UE w życie społeczne i zatrudnienie, co mogłoby przyczynić się do ustabilizowania sytuacji demograficznej.

Projekt ARRIVAL REGIONS realizowany jest w ramach Programu Europejskiej Współpracy Terytorialnej – Interreg VB Europa Środkowa 2014-2020 przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

CO: Kreatywnie, wielokulturowo

GDZIE: INKU Szczeciński Inkubator Kultury al.Wojska Polskiego 90

KIEDY: 15 października 2021 roku

ORGANIZATORZY: Pomorze Zachodnie, Interreg Arrival Regions, Stowarzyszenie Media Dizajn, INKU Szczeciński Inkubator Kultury

KONTAKT: biuro@mediadizajn.pl tel: 91 424 04 64