VII MIĘDZYNARODOWY KONGRES KREATYWNY DESIGN PLUS

VII MIĘDZYNARODOWY KONGRES KREATYWNY DESIGN PLUS

Międzynarodowy Kongres Kreatywny Design Plus, poświęcony jest tematyce przemysłów kreatywnych oraz ich wpływu na region, gospodarkę, lokalną tożsamość i biznes. Wydarzenie ma na celu wspieranie przedsiębiorczości poprzez promowanie innowacyjnych rozwiązań i działań, które zmieniają świat na lepsze.

VII Międzynarodowy Kongres Kreatywny Design Plus odbędzie się w Szczecinie w dniach 19-20 października 2023 roku, pod hasłem “Design na receptę”. Wydarzenie będzie inauguracją regionalnej dyskusji na temat roli sztuki i kultury we wspieraniu dobrego samopoczucia i zdrowia.

Konferencja odbędzie się 19 października w godz. 17:00 – 20:00 w Pałacu Ziemstwa Pomorskiego Akademii Sztuki w Szczecinie. Wśród zaproszonych prelegentek i prelegentów m.in.: architekt przestrzeni dla zdrowia Marta Wysocka, artysta performer Jan Bačynsjkyj, service designer & innovation manager Marta Truś, plakacista Wojciech Kołek, radca prawny Agnieszka Sobejko.

W ramach współpracy z projektem CIRCOTRONIC zachęcamy do oddania elektrośmieci drobnych gabarytów (telefony, ładowarki, dyski, e-papierosy etc.) do punktu zbiórki zorganizowanego na czas trwania Kongresu.

Konferencję w dniu 19 października zakończy bankiet z koncertem CHANGO. To czwórka szczecińskich muzyków znanych z występów na największych scenach w kraju i poza jego granicami. Grupa odnosi się do licznych tradycji muzycznych, starając się wytworzyć pewien niekonwencjonalny styl oparty na eksperymentalnym podejściu do żywego tworzenia muzyki.

Natomiast 20 października zapraszamy do INKU Inkubatora Sektorów Kreatywnych na warsztaty, m.in. “Jak technologia zmienia naszą uwagę i co możemy z tym zrobić?”, “Emocje a sztuka”, “Mapping the future”.

CO: VII Międzynarodowy Kongres Kreatywny Design Plus
GDZIE: Pałac Ziemstwa Pomorskiego Akademii Sztuki w Szczecinie
KIEDY: 19 października 2023 godz. 17:00 – 20:00
ORGANIZATOR: Stowarzyszenie Media Dizajn
PARTNERZY: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Gmina Miasto Szczecin, INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych, Fundusze norweskie i EOG, Ministerstwo
Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Akademia Sztuki w Szczecinie, wSzczecinie.pl, ECHO Szczecina, Prestiż, Radio Super FM, Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Bałtyk, International Development Norway
KONTAKT: biuro@mediadizajn.pl
ZAPISY NA KONGRES: https://forms.gle/W8CH3uN5hjZdS1846

Warsztaty w ramach VII Kongresu Kreatywnego Design Plus 2023

Emocje a sztuka | Prowadząca: Katarzyna Libiszewska
GODZINA: 10:00-14:00
WIĘCEJ INFORMACJI: https://fb.me/e/3YZTfjWEC

Jak technologia zmienia naszą uwagę i co możemy z tym zrobić? | Prowadząca: Marta Truś
GODZINA: 10:00-13:00
WIĘCEJ INFORMACJI: https://fb.me/e/3ZBK8Ybkq

Mapping the future | Prowadząca: Magdalena Małachowska
GODZINA: 13:00-16:00
WIĘCEJ INFORMACJI: https://fb.me/e/47Sit7Vzv

Jedwabna Terapia Sztuką: Odblokuj Twórczy Potencjał | Prowadząca: Dorota Kowalczyk
GODZINA: 16:00-19:00
WIĘCEJ INFORMACJI: https://fb.me/e/1BIkxIQjp

Gdy odzież staje się flagą | Prowadzący: Jan Bačynsjkyj
GODZINA: 15:00-18:00
WIĘCEJ INFORMACJI: https://fb.me/e/3dYzrga53

Bezpieczna przestrzeń rekonwalescencji | Prowadząca: Marta Wysocka
GODZINA: 17:00-19:00
WIĘCEJ INFORMACJI: https://fb.me/e/3n2Pub6ZC

Wydarzenie realizowane w ramach projektu “AkTYwny KreaTYwny – pobudzanie ducha przedsiębiorczości kulturalnej i kreatywnej”. Projekt finansowany przez Islandię Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele –Fundusz Regionalny.


Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.
Działanie współfinansowane ze środków Gminy Miasto Szczecin.