Mind the gap

Mind the gap

Zaprzyjaźniona z nami Nina Backman jest kuratorką nietuzinkowej wystawy Mind the gap.

Wystawa Silence Project Mind the Gap eksploruje szczelinę między polaryzmami. Jej celem jest zwrócenie uwagi na przestrzeń pomiędzy skrajnościami- przestrzeń zbyt często wypełnioną napięciem, tabu i ciszą.

Mind the Gap – to okazja, by zadać sobie pytanie, w jaki sposób chcemy poruszać się w krajobrazie pustki. Angażuje w wizualny dialog na temat odmienności i jednakowości, widoczności i niewidzialności oraz między wersjami współczesnej męskości. Wystawa zachęca nas do refleksji nad naszymi własnymi postawami, jak również do kształtowania postawy silnej ciekawości podczas kontemplowania innych.

Na przestrzeni lat projekt Silence Project stworzył cykl rotacyjnych wystaw, szeroko związanych z ciszą. Cisza reprezentuje ramę, czynnik łączący. I to właśnie na tym tle zarówno artyści nordyccy, jak i międzynarodowi spotykają się, aby pokazać swoje prace.

Wystawa Mind the Gap obejmuje prace artystów Sigurður Guðmundsson, Johan Zetterquist, René Holm, Topi Ruotsalainen, Nina Backman, Dag Eric Elgin, Jalal Sepher wraz z limitowaną edycją druków Mariny Abramovic, Gilbert & George, Chiharu Shiota, Meret Oppenheim, John Cage i John Baldessari.

Serdecznie zapraszamy na Finisaż i zwiedzanie kuratorskie wystawy Mind the Gap, 7 grudnia od 16.00 do 23.00 w Meinblau Projektraum, Pfefferberg Haus 5, ul Christinen18/19, 10119 Berlin.

Godziny otwarcia galerii:
Sobota 7.12 od 16:00 do 11:00.
Niedziela 8.12 od 14:00 do 19:00.

Oprócz uczty dla duszy, uczta dla ciała:

  • Kanapki bożonarodzeniowe na bazie roślin z gorącym cydrem przyprawionym przez Sweet Seedling.
  • Zwiedzanie kuratorskie w godzinach 17-18, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę.
  • Prezent bożonarodzeniowy od Artflash i Silence Project.
  • Otwarty bar.

Uczestniczący artyści:
Sigurður Guðmundsson, Johan Zetterquist, René Holm, Topi Ruotsalainen, Jalal Sepher, Nina Backman, wraz z limitowaną edycją druków Mariny Abramovic, Gilbert & George, Chiharu Shiota, Meret Oppenheim, John Cage i John Baldessari dostarczonych przez artflash.

Limitowaną edycję druków dostarcza artflesh.de z siedzibą w berlinie i Los Angeles. Internetowa galeria oferująca co dwa tygodnie nowe, poszukiwane prace uznanych współczesnych artystów i wyłaniających się talentów.

Wystawa zawiera esej z Mika Hannula.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym partnerom:
Ambasada Norwegii w Berlinie, Biuro Sztuki Współczesnej Norwegia – OCA, Galeria i8 Reykjavik, Ambasada Islandii w Berlinie, Silkroad Art Gallery.

www.silenceproject.fi,
www.artflash.de
www.sweetseedling.co.uk/

Monika Tomczyk