FESTIWAL PODRÓŻNICZY „NA POGRANICZU”

FESTIWAL PODRÓŻNICZY „NA POGRANICZU”

NA POGRANICZU to pierwszy dwutygodniowy Wirtualny Festiwal Podróżniczy skierowany do wszystkich zainteresowanych przekraczaniem granic, zarówno tych rzeczywistych, jak i symbolicznych. To idealna okazja w pandemicznym świecie do podróżowania bez wychodzenia z domu. Chcemy Wam osłodzić nieco ten czas w oczekiwaniu na kolejne podróże w realu, zainspirować, ale także poszerzyć Waszą wiedzę na temat tego, jak podróżować świadomie i pewnych granic jednak nie przekraczać. Część pierwsza festiwalu odbędzie się 20-21 marca, a druga 10-11 kwietnia.

Program festiwalu obejmuje spotkania z podróżnikami, fotografami, autorami książek, kulturoznawcami, etnologami, a przede wszystkim ludźmi kochającymi świat, spełniającymi marzenia i przekraczającymi najróżniejsze granice.

Zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek. Szczególnie mile widziani są mieszkańcy pogranicza, bo to z myślą o Was stworzyliśmy ten festiwal. W ramach festiwalu nie zabraknie rozmów o granicach: o tym, jak je pokonywać, ale i respektować. Dowiemy się, jak pokonać własne bariery oraz granice i wybrać się w świat, jak podróżować w pojedynkę oraz jak podróżować świadomie bez krzywdy dla innych. Udamy się na kilka różnych kontynentów i do kilkunastu krajów, m.in. ruszymy na Antarktykę, Filipiny i do Ameryki Środkowej.
PROGRAM FESTIWALU
część pierwsza
20-21 marca
SOBOTA 20 marca 2021
BLOK: WŁASNE GRANICE

13.00 – 14.00 Debata o zamkniętych granicach: Johanna Hensche, Monika
Klein
14.10 – 15.10 Łukasz Supergan „Podróż. Jak zostawić wszystko i wyruszyć
w świat?”
15.20 – 16.20 Hanka Sobczuk „Granice, które przekraczamy podróżując
solo”
16.30 – 17.30 Magdalena Gołębiowska „Otwarcie granic”
NIEDZIELA 21 marca 2021
BLOK: KOBIECE GRANICE
13.00 – 14.00 Agnieszka Siejka „O kobietach w czterech stronach świata”
14.10 – 15.10 Alicja Rapsiewicz „Akashinga – kobiety walczące z
kłusownikami”
15.20 – 16.20 Anita Demianowicz „Kobieta w świecie macho”
16.30 – 17.30 Patrycja Borzęcka „O samoobronie w podróży”

Wirtualny Festiwal Podróżniczy to cykl warsztatów oraz filmów o tematyce turystycznej organizowanych przez Stowarzyszenie Media Dizajn i Stowarzyszenie Turystyczne w Angermünde przy wsparciu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania). Projekt współfinansowany przez Gminę Miasto Szczecin.

Udział w festiwalu jest bezpłatny, obowiązują zapisy:
https://cutt.ly/gl20yZI
Uczestnicy przed rozpoczęciem festiwalu otrzymają link z dostępem do platformy na której odbędą się prelekcje.