Baltic Home. Lokalny dialog | wernisaż

Baltic Home. Lokalny dialog | wernisaż

Witajcie na pokładzie wystawy Baltic Home, gdzie projekty współczesnych twórców zostaną zestawione z klasykami nadmorskiego wzornictwa. Czy wywiąże się między nimi wspólny, lokalny dialog? Co mówią o sobie meble i przedmioty?

Przedmioty użytkowe i meble prezentowane podczas wystawy zabiorą głos. Każdy z nich zaprojektowany według koncepcji, oddany spod troskliwych rąk artystów-miłośników tego co nowoczesne, ale także z nutą tworzenia lepszej i wygodniejszej codzienności.

To nie są meble i przedmioty dla wszystkich. To są meble i przedmioty dla wszystkich tych, którzy żyjąc globalnie, potrafią docenić lokalne wartości. Lokalne – bo wyjątkowość tych przedmiotów kształtowana jest z dala od wielkich fabryk i widoku taśm produkcyjnych, od momentu gdy koncepcja o nich pojawi się w głowie lokalnego artysty. Tworzy to obraz nie tylko ogromnej autentyczności, ale przede wszystkim miłości do tego, co nasze i lokalne!

Sprawdźmy co mają nam do powiedzenia przedmioty. Czy proces ich powstania był czuły? Jaką drogę przeszły, by znaleźć się na wystawie? Co motywuje ich twórców do poszukiwania nowych form?

✳ Ekspozycja jest częścią projektu Aktywny Kreatywny pobudzanie ducha przedsiębiorczości kulturalnej i kreatywnej. Ta inicjatywa, współfinansowana przez Islandię, Liechtenstein oraz Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu „Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny” ma na celu wzmocnienie kompetencji biznesowych, kulturalnych i przedsiębiorczych wśród przedstawicieli sektora kreatywnego zarówno z Polski, jak i Norwegii.

➡️CO: WYSTAWA BALTIC HOME. LOKALNY DIALOG
➡️GDZIE: Centrum Sztuki Galeria EL, Kuśnierska 6, Elbląg
➡️WERNISAŻ: 25.08.2023, godz. 18:00
➡️CZAS TRWANIA WYSTAWY: 25.08 – 03.09.2023
➡️ORGANIZATORZY: Stowarzyszenie Media Dizajn, Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Bałtyk, Centrum Sztuki Galeria EL, Gmina Miasto Szczecin
➡️PARTNER: INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych
➡️KURATORZY WYSTAWY: Monika Klein, Grzegorz Piaseczny, Hanna Wysocka
➡️KONTAKT Z KOORDYNATORKĄ: Hanna Wysocka hwysocka@mediadizajn.pl tel. 91 424 04 64

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „AkTYwny KreaTYwny – pobudzanie ducha przedsiębiorczości kulturalnej i kreatywnej”.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

Projekt finansowany przez Islandię Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Działanie współfinansowane ze środków Gminy Miasto Szczecin.