Książka Pryvit! znaczy Cześć

Książka Pryvit! znaczy Cześć

Ciekawa forma poznawania kultur i oswajania inności. Książeczka edukacyjna Pryvit – znaczy cześć! Już niedługo dostępna w dystrybucji dla  przedszkoli czy szkół.

Książka aktywnościowa, która poprzez zabawę i interakcję z czytelnikiem przedstawia bogactwo ukraińskiej kultury. Celem jej jest przybliżenie kultury ukraińskiej polskim dzieciom oraz ułatwienie aklimatyzacji dzieciom z Ukrainy w Polsce, rozpoczynającym naukę w polskich szkołach i przedszkolach. Autorka projektu pragnie odpowiedzieć na pytanie jak wiele wspólnego mamy z tym, co wydaje nam się odmienne.

Książka prostymi, tematycznymi zadaniami angażuje odbiorcę do pracy twórczej i poszukiwań cech wspólnych, łączących nas ze wschodnim sąsiadem. Autorka zaproponowała również alternatywną formę książki, której strony drukowane są, jako notesy (format A3 i A4). Ułatwia to przeprowadzenie warsztatów dla dzieci w szkołach, przedszkolach i innych instytucjach, które dotyczą książki. Publikacja zdobyła wyróżnienie honorowe podczas dziewiątej edycji konkursu „Najlepsze dyplomy projektowe Akademii Sztuk Pięknych” i została pokazana na wystawie Design 32.

Zapraszamy do współpracy razem z Pomorze Zachodnie NewsWydział Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu SzczecińskiegoCPK Centrum Przemysłów KreatywnychAkademia Sztuki w SzczecinieArrival Regions Interreg Central EuropeInterreg Central Europe#madewithinku#arrival#multiculti

Publikację znajdziesz tu:

Książka Pryvit! znaczy Cześć

Wywiad z autorką dostępny pod linkiem:

Film z warsztatów dostępny pod tym linkiem: