Wirtualny Festiwal Podróżniczy Na pograniczu – „Uckermark –  Toskania Północy” oraz „Park Narodowy Doliny Dolnej Odry”

Wirtualny Festiwal Podróżniczy Na pograniczu – „Uckermark – Toskania Północy” oraz „Park Narodowy Doliny Dolnej Odry”

Wirtualny Festiwal Podróżniczy to cykl warsztatów oraz filmów o tematyce turystycznej organizowanych przez Stowarzyszenie Media Dizajn i Stowarzyszenie Turystyczne w Angermünde przy wsparciu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania). Projekt współfinansowany przez Gminę Miasto Szczecin.

Na wirtualny spacer można się wybrać za pośrednictwem profili w mediach społecznościowych. 

Filmy to kompleksowe wykorzystanie kulturowego i przyrodniczego potencjału Euroregionu Pomerania. Ich założeniem jest ukazanie Euroregionu przez pryzmat ich położenia i historii, architektury, mieszkańców, ale i nieoczywistych atrakcji. Filmy zostały nagrane w języku polskim i niemieckim.

Na wirtualną wycieczkę rowerową zaprasza Was Anita Demianowicz,  podróżniczka, fotografka, reporterka. Pisała dla magazynów Podróże, Poznaj Świat, Rowertour. Jej można przeczytać w Dużym Formacie oraz magazynie Kontynenty. Prowadzi prezentacje podróżnicze i warsztaty w całej Polsce. Jestem autorką książki “Końca świata nie było”. 

W podróży rowerowej przez region Uckermark nazywany „Toskanią Północy”, będą nam towarzyszyły zielone lasy, kwieciste wzgórza, miasteczka z brukowanymi uliczkami oraz niezwykłe osoby z pasją. Zabierzemy Was na krowie safari, ziołowy spacer oraz wycieczkę z osiołkami. Nie możecie tego przegapić.

Zapraszamy na kanał YouTube oraz nasz profil na Facebooku.

Oraz 

https://fb.watch/7CZa7EbNNQ/

W podróż po Parku Krajobrazowym Dolnej Odry zaprasza Was Frauke Bennett. Certyfikowany przewodnik kajakowy, przyrodniczy i krajobrazowy w Parku Narodowym Doliny Dolnej Odry. Natura na wyciągnięcie ręki – w  rezerwacie Dolnej Odry krajobraz zalewowy rozwijał się w sposób niezakłócony i oferuje naturalne środowisko jak z bajki. Żabie koncerty, rzadkie rośliny, grody bobrów, wszystko pod baczną obserwacją pogodnych czapli, wsłuchamy się w dźwięki przyrody, która prowadzi tu prawie nietkniętą egzystencję.

Film dostępny na naszym kanale na YouTube oraz Facebooku.

Oraz

https://fb.watch/7CZko85oJ0/