Sztuka na receptę

Sztuka na receptę

Zdrowie psychiczne młodzieży stanowi kluczowy element ich ogólnego dobrostanu i jakości życia. W miarę jak stres, presja społeczna i wymagania szkolne stają się coraz bardziej uciążliwe, ważne jest znalezienie sposobów na wsparcie emocjonalne i rozwijanie zdrowych mechanizmów radzenia sobie z trudnymi emocjami.

Warsztaty kreatywne mogą odegrać znaczącą rolę w zdrowiu psychicznym. Pozwalają na wyrażanie emocji w sposób niekiedy trudny do ujęcia słowami, na rozwijanie kreatywności, budowanie nowych relacji czy po prostu zapewnienie relaksu i redukcję stresu.

W ramach projektu “Sztuka na receptę”, zapraszamy do udziału w naszych bezpłatnych wydarzeniach osoby w wieku od 16 do 25 lat. Spotkania będą odbywać się cyklicznie, dwa razy w tygodniu w terminie od 14 listopada 2023 roku do 18 stycznia 2024 roku. Wypełniając formularz zgłoszeniowy, uczestnicy deklarują chęć udziału we wszystkich aktywnościach proponowanych w ramach projektu. 

W programie znajdą się takie aktywności jak: 

  • Warsztaty pouring;
  • Zajęcia relaksacyjno-jogowe;
  • Wizyty studyjne w szczecińskich instytucjach kultury;
  • Warsztaty graficzne;
  • Warsztaty z ilustracji;
  • Warsztaty z tworzenia biżuterii;
  • Warsztaty z tworzenia świec sojowych;
  • Zajęcia z improwizacji;
  • Malowanie emocjami;
  • Warsztaty tworzenia kompozycji z suszonych kwiatów.

Uważamy, że warto eksplorować różne form sztuki – m.in. sztuki wizualne, teatr, prace nad swoim ciałem, dzięki czemu możemy znaleźć wyjątkowy sposób wyrażania siebie w trudniejszych chwilach.

Sztuka na receptę jest programem nieterapeutycznym. Dzięki przestrzeni wspierającej kreatywność, uczestnicy mają możliwość zagłębienia się w działaniach wymagających koncentracji i skupienia. Zaangażowanie w działania artystyczne wydaje się również zapewniać możliwości dla wyobraźni, ekspresji estetycznej i emocjonalnej, redukcji stresu i poprawy samooceny. Angażując się w działania grupowe, uczestnicy mogą ponadto rozwijać więzi społeczne i zaangażowanie społeczne. Oznacza to, że programy Sztuka na Receptę mogą zarówno zwiększyć potencjał twórczy uczestników, jak i poprawić zdrowie psychiczne i interakcje społeczne, a tym samym ogólne samopoczucie.

Co: Sztuka na receptę

Wiek uczestników: 16-25

Ilość miejsc: 15 

Formularz zgłoszeniowy: https://tiny.pl/clwn8 

Termin przyjmowania zgłoszeń: do 10 listopada 2023

Termin realizacji projektu: 14 listopada 2023 – 18 stycznia 2024

Kontakt: Magda Roman  email:mroman@mediadizajn.pl tel: 91 424 04 64

Więcej informacji: https://inku.pl/2023/10/30/sztuka-na-recepte/

Udział we wszystkich wydarzeniach jest całkowicie bezpłatny.

Wydarzenia  są działaniem pilotażowym Stowarzyszenia Media Dizajn i jednym z elementów międzynarodowego projektu Sztuka na receptę w Regionie Morza Bałtyckiego (AoP) współfinansowanego przez Unię Europejską (EFRR) #MadeWithInterreg.