Festiwal Podróżniczy Na Pograniczu – Relacja fotograficzna z „Uckermark –  Toskania Północy” oraz „Park Narodowy Doliny Dolnej Odry”

Festiwal Podróżniczy Na Pograniczu – Relacja fotograficzna z „Uckermark – Toskania Północy” oraz „Park Narodowy Doliny Dolnej Odry”

Chcemy Wam osłodzić nieco czas w oczekiwaniu na kolejne podróże w realu. Nagraliśmy dla Was dwa filmy podróżnicze, które wkrótce będą gotowe do obejrzenia na naszej stronie i w mediach społecznościowych. Ale zanim to nastąpi, zapraszamy Was na fotorelację z wyprawy rowerowej  po „Toskanii Północy” oraz wycieczkę kajakową „Dzika natura na wyciągnięcie ręki”.

„Uckermark – Toskania Północy”

Krowie SAFARI 


Rozległe pastwiska są punktem zapalnym bioróżnorodności: tam, gdzie żyje i pasie się bydło, ptaki znajdują mnóstwo pożywienia, żaby i ropuchy żyją w wilgotnych zagłębieniach terenu.

Rozległe łąki można z łatwością zwiedzać pieszo lub na rowerze. Chętni mogą nauczyć się robić masło, Wybierz się na krowie safari w Uckermark i dowiedz się więcej o przyjaznym dla przyrody sposobie rolniczego wykorzystania ziemi w Parku Narodowym Doliny Dolnej Odry i na jego obrzeżach.

„ZIOŁA LECZNICZE w Dolinie Dolnej Odry”.

Ta wędrówka po ziołach leczniczych pozwoli Państwu cieszyć się Parkiem Narodowym Doliny Dolnej Odry wszystkimi zmysłami. „Zielarka” Marina Delzer zabiera Państwa do bogatych w gatunki suchych łąk na „Galower Bergern” w pobliżu Stützkow. Tutaj można dosłownie zanurzyć się w zapachach rumianku, dziewanny & co. Odkryć fascynujący krajobraz nadodrzański, szczególny biotop suchych łąk i ciekawostki o leczniczych właściwościach roślin.

Wietrzne sosny, czcigodne krzewy jałowca, odporna na burze lipa i osobliwe, deskowe korzenie wiązów, które znamy bardziej z gigantów dżungli w Amazonii, towarzyszą ścieżce. Piknik na wysokim punkcie widokowym z fascynującą panoramą na Park Narodowy Doliny Dolnej Odry oferuje rozległe widoki i możliwość dalszego pogłębiania spotkań z roślinami leczniczymi. 

Stolpe panorama krajobrazu zalewowego Dolnej Odry

Na szczycie górującej nad wsią wieży warownej otwiera się przed nami niepowtarzalna panorama krajobrazu zalewowego Doliny Dolnej Odry. Docieramy wzrokiem aż na polską stronę. Widok daje nam wyobrażenie tego, z jak wspaniałym krajobrazem będziemy mieli do czynienia w ciągu najbliższych dwóch lub trzech dni.

PARK NARODOWY DOLINA DOLNEJ ODRY

Z chwilą opuszczenia miejscowości Stolpe zagłębiamy się w jedyny w Niemczech park narodowy chroniący rzeczne tereny zalewowe. Krajobraz zalewowy Parku Narodowego Dolina Dolnej Odry rozciąga się na długości około 60 kilometrów od Hohensaaten aż do okolic celu naszej wyprawy – Szczecina. Wędrując, znajdujemy się w samym sercu tego wyjątkowego obszaru chronionego, w którym panują warunki zbliżone do naturalnych. W strefach ochrony ścisłej człowiek nie ingeruje tutaj już w naturalne procesy przyrodnicze. „Szlakiem widoków na tereny zalewowe” [Weg der Auenblicke] prowadzącym przez dzikie wzgórza Densenberge, „ścieżką przeżyć przez źródliska” [Quellerlebnispfad] i wałem odrzańskim kierujemy się krętymi drogami i ścieżkami na lewo od terenów zalewowych Odry w kierunku północnym. Miejscem odpoczynku na trasie jest dla nas Centrum dla Zwiedzających Parku Narodowego w Criewen. Tam uzyskamy również interesujące nas informacje.

Wirtualny Festiwal Podróżniczy to cykl warsztatów oraz filmów o tematyce turystycznej organizowanych przez Stowarzyszenie Media Dizajn i Stowarzyszenie Turystyczne w Angermünde przy wsparciu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania). Projekt współfinansowany przez Gminę Miasto Szczecin.

〰